Kwiaty na wesele a styl greenery

Kwiaty na wesele a styl greenery

Kwiaty mogą ozdobić każde wesele. Styl greenery jest coraz częściej wybierany jako motyw przewodni. Jest on podstawą efektowności sali. Kwiaty są ustawiane na stołach, gdzie pięknie się prezentują. Nie są to klasyczne bukiety czy ikebany, lecz stylowe kompozycje kwiatowe. 

Czym jest styl greenery?

Wyjątkowy styl greenery na wesele sprawdza się znakomicie, kiedy para młoda planuje wziąć ślub w plenerze. Opiera się on głównie na roślinnych dodatkach i dekoracjach. Typowe bukiety zamienia się na duże liście z niewielką ilością kwiatów. Można łączyć zieleń, styl boho oraz paprocie. Takie dekoracje obecnie podobają się wielu osobom i mają wyjątkowy styl oraz elegancję. Dzisiaj wielu projektantów tworzy wspaniałe dekoracje w stylu greenery. Z takiej sali wychodzi się na powietrze, do patio pełnego zieleni, lub do ogrodu. Jest to doskonałe rozwiązanie, które pozwala stworzyć spójny styl dekoracji. Ten styl jest bardzo skromny, zakłada minimalizm, nie ma nic wspólnego z barokowością. Jego atutem jest łączenie dekorów bardzo skromnych, np. drewnianych świeczników, drewnianych podstawek pod talerze, a do tego zieleni. Same liście oraz drewniane elementy są naprawdę przydatne i stylowe. 

Oryginalne kwiatowe bieżniki

Bieżniki z kwiatów na całym stole są nowinką. Pozostaje tylko miejsce na zastawę stołową, a cała reszta powierzchni jest przykryta kwiatami. Liście i polne kwiaty są nierozłącznym elementem tego stylu. Kwiatami można opleść też kolumny sali lub ozdobić menu stosując kwiaty suszone. Im więcej zieleni, tym lepiej.

Menu w stylu greenery

Co ciekawe tort greenery to wyjątkowy wypiek cukierniczy. Powinien być zdobiony motywami roślinnymi. Nie muszą to być żywe rośliny, lecz cukrowe, marcepanowe lub śmietanowe listki, drobne kwiatki, wszelkie rośliny różnego rodzaju. Wszelkie motywy roślinne są obecne na torcie, mogą być obecne w daniach lub na ciastach. Klienci decydują jakie ma być menu i jak ma się prezentować. Taki tort to sama oryginalność, wyjątkowość oraz urok. Niejedna osoba doceni to, co piękne, wyjątkowe.

Roślinne dekoracje mogą być wszędzie

Motywy roślinne mogą być także nadrukowane na menu – białe kartki z zielonymi listkami pięknie się sprawdzają. Takie stylowe rozwiązanie prezentuje się naprawdę bajecznie. Menu z roślinami, torty zdobione roślinnymi elementami czy drobne roślinne elementy na talerzach. Zastawa zdobiona listkami lub innymi elementami roślinnymi także się sprawdzi i będzie pięknie wyglądać na co dzień. 

Ozdobne obrusy też dobrze się sprawdzą

Obrusy mogą być w liście, na dywanach mogą być roślinne motywy, na ścianach można zawiesić obrazy prezentujące wyłącznie motywy roślinne. Najwięcej motywów roślinnych jest jednak na stołach, a połączenie roślin oraz drewna jest bardzo stylowe. W stylu greenery zieleń jest wszechobecna i przenikająca całe otoczenie. Piękno, styl oraz elegancja tego stylu zachwycają wszystkich. Coraz więcej par młodych jest zainteresowanych stylem greenery na wesele. Czy warto stosować takie rozwiązania? Zdecydowanie tak, styl greenery na wesele jest przyszłością weselnych imprez. Coraz więcej będzie takich elementów, które podkreślą roślinny styl tej pięknej uroczystości. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *