Jakie kwiaty do sypialni będą najlepsze?

Jakie kwiaty do sypialni będą najlepsze?

Idealnym dodatkiem do słonecznej sypialni jest roślina, która jest nasłoneczniona przez 6 do 8 godzin dziennie. Rośliny te są znane z podobnego działania na stany lękowe jak barbiturany, co oznacza, że mogą pomóc Ci lepiej spać i pozytywnie wpłynąć na Twój nastrój. Gardenie wymagają jednak więcej światła słonecznego niż większość innych kwiatów. Muszą znajdować się w pobliżu okna, dlatego w sypialni należy posadzić je w pobliżu okna.

Prezentowana treść powstała dzięki współpracy z magazynogrodniczy.pl

Rośliny, które oczyszczają powietrze

Jeśli szukasz roślin, które oczyszczają powietrze w sypialni, możesz zacząć od wybrania kilku najbardziej znanych roślin domowych. Bluszcz angielski i filodendron to popularne rośliny domowe, które pochłaniają formaldehyd i inne zanieczyszczenia. Rośliny te są łatwe w pielęgnacji i tolerują pełne światło słoneczne lub półcień. Bluszcz angielski i filodendron są odporne i tolerują niskie temperatury i niską wilgotność powietrza.

Sansewieria jest jedną z najlepszych roślin do sypialni, ponieważ wytwarza tlen nawet w całkowitej ciemności. Filtruje również toksyny unoszące się w powietrzu, takie jak formaldehyd i tlenek azotu. Zwalcza między innymi pasożyty i choroby tropikalne. Może pomóc w usuwaniu formaldehydu z powietrza. Chociaż roślina ta wymaga regularnego podlewania, może przetrwać w miejscach słabiej oświetlonych.

Rośliny łatwe w pielęgnacji

Najłatwiejsze w pielęgnacji rośliny w sypialni to te, które nie wymagają zbyt wielu zabiegów. Flaming, znany także jako anturium, to świetny wybór, ponieważ pomaga usuwać dwutlenek węgla i produkuje duże ilości tlenu. Dobrze radzi sobie w miejscach zacienionych i nie potrzebuje bezpośredniego światła słonecznego. Jej kwiaty kwitną przez cały rok, więc można ją eksponować w sypialni przez cały rok.

Palma damasceńska, znana również jako palma bambusowa, to piękna roślina średniej wielkości, która doskonale sprawdzi się w sypialni. Łodygi liści tej rośliny mają zwykle do 18 cali długości i będą ozdobą pustego kąta. Rośliny te tolerują słabe oświetlenie i nie potrzebują dużo wody. Palmy bambusowe to kolejny popularny wybór do sypialni, ponieważ wymagają mniej wody niż inne rośliny i mogą być uprawiane w zacienionych miejscach.

Zapachy, które poprawiają sen

Stwierdzono, że zapach jaśminu odpręża i ułatwia zasypianie. Badania wykazały, że jaśmin pomaga zmniejszyć niepokój i poprawia sen. Jego aromat może być przydatny w leczeniu zaburzeń snu. Kwiat ten ma kojący wpływ na organizm i jest pomocny w zwiększaniu czujności w ciągu dnia. Jego zapach jest podobny do zapachu niektórych popularnych środków nasennych. Należy pamiętać, że nie wszystkie gardenie są pachnące.

Słodki majeranek, kwiat pochodzący z rejonu Morza Śródziemnego, ma słodki, ziołowy zapach. Podobnie jak oregano, pomaga zmniejszyć niepokój odczuwany przed snem. Dodanie go do sypialni może pomóc w łatwym zasypianiu. Jest również przydatny w łagodzeniu problemów żołądkowo-jelitowych i oddechowych. Słodki majeranek nie tylko ładnie pachnie, ale także ułatwia zasypianie. Jest też łatwy do znalezienia.

Rośliny, które nie podrażniają alergii

Hodowanie roślin w pomieszczeniach to świetny sposób na zwalczanie objawów alergii, ale pamiętaj, aby wybrać te odpowiednie do swojej sypialni. Na przykład kauczukowiec jest dobrym wyborem dla osób z alergią. Roślina ta jest bardzo skuteczna w pochłanianiu alergenów unoszących się w powietrzu, a NASA zaleca dwa drzewa kauczukowe na 100 stóp kwadratowych. Preferuje ona światło pośrednie i toleruje słabe oświetlenie. Dla osób cierpiących na alergie na kurz doskonałym wyborem są rośliny z rodziny astrowatych.

Ogólnie rzecz biorąc, rośliny o dużych płaskich liściach mają tendencję do przyciągania kurzu. Należy regularnie wycierać duże rośliny, aby uniknąć kurzu i pleśni. Duże, płaskie liście mogą również przyciągać kurz i pyłki, dlatego należy je regularnie odkurzać. Należy unikać używania suchej szmatki, ponieważ tylko chwilowo usunie ona kurz z powietrza, ale pozostanie na liściach i powierzchniach. Ponadto stale wilgotna gleba może być siedliskiem pleśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *