Jaki bukiet ślubny będzie najładniejszy?

Jaki bukiet ślubny będzie najładniejszy?

Jakich kwiatów powinnam użyć? Nie będę Ci mówić, co wybrać, ale mam kilka sugestii, które pomogą Ci podjąć decyzję. Jeśli szukasz eleganckiego bukietu, możesz rozważyć bukiet z gardenii lub orchidei, ponieważ te kwiaty są jednymi z najładniejszych w okolicy! W zależności od tego, ile jesteś gotowa wydać na swój ślub, możesz również zdecydować się na gołe pędy.

Piwonie

Piwonie, popularne wśród kwiatów ślubnych, w niektórych kulturach nazywane są królem kwiatów. Ich okrągły kształt i falowane płatki odzwierciedlają delikatność i klasyczny romantyzm. Ich silny zapach może jednak powodować bóle głowy u niektórych osób, a nawet prowadzić do alergii na kwiaty. W bukiecie ślubnym najlepiej stosować je oszczędnie, aby nie przytłaczały panny młodej. W niektórych przypadkach peonie nie nadają się do bukietu ślubnego.

Dalie

Jeden z najstarszych kwiatów ogrodowych, dalie są obecnie bardzo popularne. Dalie doskonale nadają się do rustykalnego, naturalnego wyglądu, który będzie pasował do wiejskiego ślubu. Oprócz tego, że dodadzą koloru, dalie są znane z tego, że są temperamentne i mogą zgnieść się bez uprzedzenia. Jeśli planujesz użyć dalii w swoim bukiecie ślubnym, bądź przygotowana na pewne pułapki.

Orchidee

Wybierając kwiaty do swojego bukietu ślubnego, pamiętaj, że sezonowość ma znaczenie. Niektóre kwiaty są sezonowe, a inne nie. Weź pod uwagę ulubione kolory i kwiaty Twojej Panny Młodej. Jeśli chcesz, aby Twój bukiet był pełen żywych kolorów, rozważ użycie kwiatów, które kwitną sezonowo. Na przykład, jeśli panna młoda uwielbia kolor niebieski lub fioletowy, rozważ użycie takich kwiatów jak: powojnik, delphinium, hortensja, lilak, muscari, larkspur lub oliwka.

Gardenie

Zapach gardenii to rozkosznie słodki, kwiatowy aromat. Jej duże, białe kwiaty mają silny zapach, ale nie są przytłaczające. Często wykorzystuje się je w bukietach ślubnych i dekoracjach, ale stanowią także elegancki dodatek do każdej aranżacji. Gardenie są kwiatami azjatyckimi, a ich piękne, białe płatki są otoczone woskowo-zielonymi liśćmi. Są symbolem miłości, pokoju i czystości, dlatego często wykorzystuje się je podczas ceremonii ślubnych. Popularne są także kompozycje z tymi kwiatami na przyjęcie weselne.

Lilie kalli

Ten klasyczny kwiat ma wspaniałą mitologiczną historię. Kalla oznacza piękno w języku greckim i jest kojarzona ze starożytnym bogiem Herą. Zeus chciał, aby jego syn Herkules posiadał boskie moce, więc zabrał go do swojej żony Hery, która spała. Hera odepchnęła go jednak i Herkules wylądował na ziemi. Przy narodzinach Herkulesa zobaczył on kwitnącą lilię kalli. Z lilią kalli związana jest także Wenus, która była zazdrosna o jej białe kwiaty.

Irys

Irysy to piękne, mało używane kwiaty, które mogą dodać koloru i struktury do każdego bukietu. Występują w różnych kolorach, od jasnoniebieskiego, przez biały, po głęboki fiolet. Niezależnie od odcienia, irysy dodadzą tekstury i ruchu do Twojego bukietu ślubnego. Dodanie żółtego środka kwiatu może dodać bukietowi koloru, o którym wcześniej nie pomyślałaś. Irysy dodadzą także kobiecego uroku.

Tulipany

Jeśli chodzi o kwiaty używane w bukiecie ślubnym, tulipany są doskonałym wyborem. Pochodzą one z Persji, symbolizują miłość i szczęście, a ponadto są dostępne przez cały rok. Tulipany można także wykorzystać w niemal każdym detalu ślubnym. Do swojego bukietu możesz nawet dodać rumianek. Jego słodki zapach sprawi, że Twoi goście oniemieją. Tulipany w Twoim bukiecie z pewnością będą najładniejszą częścią Twojego wielkiego dnia.

Hortensje

Jeśli chcesz, aby w Twoim bukiecie ślubnym znalazły się hortensje, masz wiele opcji do wyboru. Kwiaty te mogą być użyte w każdym schemacie kolorystycznym i tematyce ślubnej. Mogą one jednak być delikatne i przedwcześnie zwiędnąć, jeśli umieścisz je w kąpieli wodnej na 45 minut. Oznacza to, że aby uniknąć przedwczesnej śmierci, należy je odpowiednio przechowywać. Hortensje można jednak ożywić, jeśli odpowiednio się o nie zadba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *