Sansewieria Gwinejska – Duży i piękny kwiat w kuchni

Sansewieria Gwinejska – Duży i piękny kwiat w kuchni

Możesz pomyśleć, że Sansevieria nadaje się tylko do kuchni, ale w rzeczywistości jest to bardzo przydatna roślina doniczkowa. Roślina ta ma niezwykle wysoką szczelinę T-stopni i doskonale nadaje się do oczyszczania powietrza. Maleńkie korzenie rośliny Sansevieria są niezbędne do jej przetrwania, ale potrzebuje również dużo światła, aby się rozwijać. W przeciwieństwie do innych roślin doniczkowych, Sansevierias nie są odporne i tolerują temperatury poniżej 60. roku życia.

Jeśli szukasz rośliny ozdobnej, która dobrze sprawdzi się w Twojej kuchni, rozważ uprawę tego tropikalnego kaktusa. Jest doskonałym wyborem do kuchni, ponieważ ma różnorodne zastosowania. Liście są atrakcyjne i stylowe, a rośliny łatwe w pielęgnacji. Rośliny potrzebują dobrego światła, ale tolerują niewielki cień. Nie lubią też bezpośredniego światła słonecznego.

Wygląd i zapach Sansewieriy

Liście są piękne i pachnące. Najlepsze miejsce na taką roślinę jest w pobliżu granicy. Umieść go tak, aby był widoczny z bliska. Niektórzy opisują tę roślinę jako „gotycką” i dobrze kontrastuje z małymi wiosennymi cebulkami. Inne kwiaty, takie jak orlik, nagietek bagienny i astilbe, mogą również dobrze współpracować z Gwineą Sansevieria. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, posadź go w wilgotnej glebie.

Mimo swojej nazwy kura Sansevieria nie jest zbyt popularna w kuchni. Ale jej liście są atrakcyjne i bardzo odporne na ciepło i zimno. W rzeczywistości roślina ta jest tak popularna, że ​​staje się modnym kwiatem ozdobnym. To wszechstronna roślina w kuchni. A jego efektowne liście są na tyle piękne, że można je wyświetlić w Twojej kuchni.

Liście tego kwiatu są atrakcyjne. Roślinę można uprawiać w ogrodzie lub w kuchni. Jej cebule nie są powszechnie uprawiane, ale od wieków są używane w kuchni. Jego liście są trawiaste, naprzemienne i skręcają się jak mały wąż. Strąki nasienne pojawiają się wczesnym latem. Kwiaty kwitną w połowie wiosny i mają piękne zielone żyłkowanie.

Choć nie jest powszechnie uprawiana w Stanach Zjednoczonych, Gwinea Sansevieria jest uprawiana od wieków. Jej liściaste, trawiaste liście pojawiają się na wiosnę i skręcają się jak małe węże. Liście obumierają wczesnym latem, gdy dojrzewają strąki nasion. Późną wiosną kwiat pojawia się na delikatnej, wygiętej w górę łodydze.

Roślina ma bardzo charakterystyczny wygląd. Jej liście w kształcie miecza są bardzo łatwe w uprawie i nie pozostawiają dużych luk w ogrodzie. Najlepiej jednak trzymać go poza zasięgiem zwierząt. Mogą żuć roślinę i powodować biegunkę, wymioty i nudności. Jako ozdobny kwiat w kuchni, Gwinea Sansevieria może być uprawiana w kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *