Ogród i pies – jak pogodzić jedno i drugie ze sobą?

Ogród i pies – jak pogodzić jedno i drugie ze sobą?

Jeśli Twój pies lubi kopać w ziemi, może być trudno powstrzymać go przed deptaniem starannie zasadzonych kwiatów lub gryzieniem nagrodzonych pomidorów. A jeśli ogród jest pełen trujących roślin, musisz szczególnie zadbać o bezpieczeństwo swojego pupila. Jest jednak kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby pogodzić psa i ogród. Po pierwsze, wyznacz psu miejsce do zabawy z dala od rabat ogrodowych. Możesz użyć bramek dla dzieci lub ogrodzenia, aby stworzyć granicę, i wypełnić to miejsce zabawkami i smakołykami do żucia. Ogród i pies – to możliwe!

Pies i ładny trawnik – czy to w ogóle możliwe?

Dobrze utrzymany trawnik jest doskonałym uzupełnieniem pięknego domu. Jednak dla wielu właścicieli psów pomysł posiadania nieskazitelnie czystego trawnika wydaje się straconą sprawą. W końcu psy potrafią notorycznie brudzić, kopać dziury i pozostawiać po sobie nieestetyczne plamy żółtej trawy. Na szczęście istnieje kilka prostych kroków, które pomogą utrzymać trawnik w jak najlepszym stanie, nawet jeśli jest na nim pies.

Po pierwsze, zapewnij zwierzakowi dużo ruchu. Zmęczony pies jest mniej skłonny do podejmowania destrukcyjnych zachowań, takich jak kopanie i gryzienie. Po drugie, rozważ zastosowanie nawozu przyjaznego dla zwierząt, który pomoże trawie zregenerować się po ewentualnych uszkodzeniach. I wreszcie, bądź cierpliwy!

Ogród i pies mogą okazać się świetnym połączeniem! Zwierzak zyska dodatkową przestrzeń, a ty pewność, że twoje uprawy pozostaną w odpowiednim stanie.

Jak zadbać o rośliny, kiedy w ogrodzie jest pies?

Jeśli masz w swoim ogrodzie psa rasy jack russell terrier lub innego małego psa, musisz szczególnie zadbać o swoje rośliny. Małe psy są znane z tego, że rozkopują ogrody, dlatego musisz pilnować swojego zwierzaka i upewnić się, że nie uszkodzi żadnej rośliny. Możesz także przyuczyć swojego psa, aby nie kopał. Stosuj do tego pozytywne wzmocnienie – nagradzaj go, gdy zachowuje się dobrze, i ignoruj, gdy tego nie robi. Jeśli w twoim ogrodzie znajduje się mastif tybetański lub inną duża rasa psa, musisz szczególnie zadbać o rośliny. Mastify tybetańskie są znane z tego, że są bardzo silne i mogą łatwo uszkodzić delikatne rośliny.

Pies w ogrodzie – uważaj na te rośliny, mogą mu zaszkodzić!

Jeśli jesteś właścicielem psa, być może wiesz już, jakie zagrożenia dla Twojego futrzanego przyjaciela mogą stanowić niektóre popularne rośliny domowe. Ale czy wiesz, że niektóre rośliny w Twoim ogrodzie mogą być również niebezpieczne dla psów? Zanim wypuścisz swojego psa na spacer, poświęć chwilę na zapoznanie się z poniższymi roślinami. Umieszczenie ich poza zasięgiem lub po prostu unikanie ich w ogóle może pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa Twojemu psu.
Róże są piękne, ale ich kolce mogą powodować nieprzyjemne rany kłute. I chociaż lilie są piękne, to w przypadku połknięcia mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla psów i kotów. Wiele gatunków bluszczu jest również trujących dla zwierząt, podobnie jak cisy i rododendrony.

Wybieg dla psa w ogrodzie

Psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka i zasługują na specjalne miejsce w ogrodzie przeznaczone tylko dla nich. Wybieg dla psów jest idealnym rozwiązaniem. Zapewnia on Twojemu psu bezpieczną przestrzeń do zabawy i odkrywania, a jednocześnie chroni go przed delikatnymi kwiatami i roślinami. Ponadto jest to świetny sposób na zapewnienie psu aktywności i zdrowia. Wybierając miejsce na wybieg dla psa, pamiętaj, aby wybrać miejsce, które będzie miało dużo światła słonecznego. Psy uwielbiają się opalać, a dodatkowa dawka witaminy D dobrze im zrobi. Upewnij się także, że powierzchnia wybiegu jest wystarczająco duża, aby pies mógł bezpiecznie po niej biegać. Gdy już wybierzesz idealne miejsce, czas zacząć wypełniać je rzeczami, które Twój pies uwielbia.

Ogród i pies nie muszą się wykluczać. Czworonogi świetnie odnajdą się w zieleni, jeśli tylko odpowiednio zabezpieczysz posesję i same uprawy – dobrym wyborem są płotki czy żywopłoty. Pamiętaj, że pies musi mieć swoją przestrzeń, na której będzie mógł swobodnie przebywać. Niestety, nastaw się na to, że konieczne będzie sprzątanie po zwierzaku, który będzie załatwiać swoje potrzeby na trawie. To jednak mała cena za fakt, że pies będzie mógł przebywać na świeżym powietrzu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *