Laurowiśnia (Prunus laurocerasus) – Prosty zielony żywopłot

Laurowiśnia (Prunus laurocerasus) – Prosty zielony żywopłot

Laurowiśnia, znany również jako angielski Laurowiśnia, to szybko rosnący, wiecznie zielony krzew pochodzący z południowo-zachodniej Azji i południowo-wschodniej Europy. Jej liście są zielone, grube i podłużne, ze spiczastymi końcówkami. Jej małe kwiaty są żółte z pięcioma płatkami. Jagody wawrzynu to fioletowo-czarne pestkowce z dużym pestką.

Wawrzyn, Prunus laurocerasus, jest członkiem rodziny Lauraceae. Jest często używany jako roślina ozdobna i często występuje na obszarach leśnych. Jej liściasty kształt sprawia, że ​​jest popularną rośliną krajobrazową w klimacie umiarkowanym. Jest to twardy krzew i dobrze reaguje na przycinanie. Pojawiło się wiele odmian, które są bardzo odporne.

Odmiany nadające się na żywopłot

Wawrzyn pospolity: Jest to najczęstsza odmiana. Ma małe, zaokrąglone liście, które są srebrnoszare z białym oznaczeniem na każdym liściu. Odmiana ta rośnie wolno i jest mniej bogata w chlorofil niż inne odmiany. Marbled White osiąga maksymalną wysokość 5 m. Laur ten jest używany na żywopłoty i wiatrochrony jako żywopłot.

Laurowiśnia: Laurowiśnia to szybko rosnący, wytrzymały krzew o atrakcyjnym ulistnieniu. Jej piękne, białe kwiaty kwitną wiosną i przyciągają ptaki. Jej czerwone owoce dojrzewają do ciemnofioletowo-czarnego koloru, który jest jadalny i atrakcyjny dla ptaków. Wawrzyn jest popularną rośliną ozdobną i jednym z najtwardszych drzew na świecie.

Laurowiśnia to rodzimy krzew z rodziny Lauraceae. Jej jagody są jadalne i dorastają do 15 m wysokości. To dobry wybór na żywopłoty. Jest również pożyteczną rośliną krajobrazową, ale jest toksyczna dla ludzi. Jest to wieloletni, wiecznie zielony krzew o gęstej, zimozielonej koronie.

Angielski Laurowiśnia to energiczny, liściasty krzew o ciemnozielonych, błyszczących liściach, które osiągają długość sześciu cali. Jej jagody są jaskrawoczerwone i mają lekko słodki smak. Kwiaty, które pojawiają się w gronach wczesną wiosną, mają podobny migdałowy smak do wawrzynu czereśniowego. Ta roślina wieloletnia dobrze rośnie również w cieniu. Jej jagody są jadalne i są popularne jako roślina ozdobna.

Popularny krzew Laurowiśnia pochodzi z południowo-wschodniej Azji i południowej Europy. Może wzrosnąć do 20 stóp wysokości i rozprzestrzenić się na sześć do dziesięciu stóp. Błyszczące, skórzaste liście i małe białe kwiaty stanowią zachwycające połączenie. Laurowiśnia to szybko rosnąca roślina, przyrastająca 25 cali rocznie. Rośnie powoli i wytwarza charakterystyczny, aromatyczny zapach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *