Lampy ogrodowe kule to obecnie najpopularniejszy sposób na efektywne oświetlenie ogrodu. Prezentują się pięknie zarówno w ciągu dnia, jak i nocą. Nie tylko oświetlają otoczenie, ale również dodatkowo je zdobią. Najbardziej doceniane są w okresie jesiennym, kiedy to rozświetlają przestrzeń ogrodową podczas coraz dłuższych wieczorów.
Do jakich aranżacji pasują lampy ogrodowe kule?
Świecące lampy ogrodowe kule możemy spotkać zarówno w tradycyjnych ogrodach, jak i tych nowoczesnych oraz stylizowanych – są bardzo uniwersalnym produktem, dlatego też wpasowują się praktycznie do każdego ogrodu. Prezentują się elegancko i stylowo, a według niektórych nawet magicznie. Jesienią wyglądają niesamowicie i pozwalają cieszyć się pięknym ogrodem aż do zimowych miesięcy. Bardzo dobrze rozświetlają ogród i umilają czas spędzony w takim miejscu. Posiadają również wiele cennych zalet.
Jakie są największe zalety lamp ogrodowych typu kule?
Wielu właścicieli ogrodów decyduje się na lampy kule głównie ze względu na ich walory wizualne. Jednak produkty te mają znacznie więcej fantastycznych zalet. Przede wszystkim nie tracą swojego koloru pod wpływem słońca i są odporne na promieniowanie słoneczne. Nie trzeba ich także chować na okres zimowy, ponieważ wykazują odporność na działanie dużych różnic temperatur, śniegu czy deszczu.
Ponadto są również odporne na uszkodzenia mechaniczne, a w przeciwieństwie do standardowych modeli lamp nie rdzewieją pod wpływem nawet intensywnego użytkowania przez wiele lat. Można je zamówić w różnych rozmiarach i formach, nie tylko w kształcie kuli, ale ten model jest najpopularniejszy i najchętniej nabywany.
Tradycyjne czy solarne lampy ogrodowe w kształcie kuli?
Każdy, kto decyduje się na lampy ogrodowe kule, może wybierać pomiędzy urządzeniami solarnymi lub zasilanymi sieciowo. Produkty solarne są znacznie chętniej wybierane głównie z tego względu, że nie trzeba ich dodatkowo podłączać i mogą zostać postawione nawet w najdalszej części ogrodu.
Trzeba przy tym jednak pamiętać, że aby takie oświetlenie działało, wymaga promieniowania słonecznego i dodatkowych elementów takich jak bateria, moduł słoneczny czy efekt fotowoltaiczny. W ciągu dnia moduł pobiera światło ze słońca, a następnie przetwarza je w energię, co pozwala wykorzystać efekt fotowoltaiczny. Energia magazynowana jest w akumulatorze i po zapadnięciu zmroku zaczyna świecić w ogrodzie bez żadnego zasilania.
Z kolei lampy kule do ogrodu z zasilaniem sieciowym trzeba podłączyć do prądu. Czasami jest to problematyczne, jeśli na etapie planowania ogrodu nie uwzględniliśmy tego w projekcie. Jednak największą zaletą takich urządzeń jest to, że dają znacznie mocniejsze światło i mogą być stosowane przez cały rok.